Siri Meyer, Naken kvinna

Siri Meyer, Naken kvinna
Siri Meyer, Naken kvinna

Klubbat för:

6 400 SEK

8 000 SEK

SIRI MEYER (1898-1985): Naken kvinna, signerad och daterad Siri Meyer -23, akvarell och blyerts på papper, 44 x 23 cm.
Proveniens: Konstnärens familj.
Utställd: Siri Meyer - På resande fot, Norrköpings konstmuseum 2010

aning gulnat papper, smärre fläckar

311486

2015-06-01