Ari Walter Kampf akvarell
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARI WALTER KAMPF (Tyskland, 1894-1955): Landschaft mit Bergen, signerad med dedikation " deiner lieben freunder - Siri - Ari" akvarell på papper, 27x35.5 cm.
Proveniens: Konstnären Siri Meyers familj
.
Son till düsseldorfkonstnären Eugen Kampf (1861-1933)
311489
2015-06-01