Ari Walter Kampf akvarell

Ari Walter Kampf akvarell
Ari Walter Kampf akvarell

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARI WALTER KAMPF (Tyskland, 1894-1955): Landschaft mit Bergen, signerad med dedikation " deiner lieben freunder - Siri - Ari" akvarell på papper, 27x35.5 cm.
Proveniens: Konstnären Siri Meyers familj
.
Son till düsseldorfkonstnären Eugen Kampf (1861-1933)

311489

2015-06-01