Matservisdelar Rörstrand Kalmar

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVIS, ca 166 dlr, flintgods, Rörstrand, "Kalmar", bestående av: 42 tallrikar, 11+31 djupa tallrikar, 52 förrätt- / efterrätt-tallrikar, 17 assietter, 4 brödassietter, 3+1 uppläggningsfat, terrin utan lock, karott med lock, 2 +1 uppläggningsskålar

Skador kan förekomma, missfärgningar, krackeleringar

311501

2015-05-17