Ljuskrona Maria Theresia
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, Maria Theresia stil, märkt Bohemia Crystal, Made in Czechoslovakia, glasad stomme, behängd med olikformade slipade prismor, 16 ljusarmar, höjd 85, diameter 95 cm
Slitage, lösa prismor medföljer
311558
2015-05-18