Ljuskrona Maria Theresia

Ljuskrona Maria Theresia
Ljuskrona Maria Theresia
Ljuskrona Maria Theresia
Ljuskrona Maria Theresia

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, Maria Theresia stil, märkt Bohemia Crystal, Made in Czechoslovakia, glasad stomme, behängd med olikformade slipade prismor, 16 ljusarmar, höjd 85, diameter 95 cm

Slitage, lösa prismor medföljer

311558

2015-05-18