Skål och burk Kina 1700-tal
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅL och BURK med lock, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong 1736-1795, dekor i underglasyrblått respektive famille rose med motiv av blommande trädgård, insida med pion, diameter ca 26, höjd ca 13 cm
Omfattande lagningar, smärre tillverkningsdefekter
311562
2015-05-18