Skål och burk Kina 1700-tal

Skål och burk Kina 1700-tal
Skål och burk Kina 1700-tal
Skål och burk Kina 1700-tal
Skål och burk Kina 1700-tal
Skål och burk Kina 1700-tal
Skål och burk Kina 1700-tal
Skål och burk Kina 1700-tal
Skål och burk Kina 1700-tal
Skål och burk Kina 1700-tal
Skål och burk Kina 1700-tal

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÅLSKÅL och BURK med lock, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong 1736-1795, dekor i underglasyrblått respektive famille rose med motiv av blommande trädgård, insida med pion, diameter ca 26, höjd ca 13 cm

Omfattande lagningar, smärre tillverkningsdefekter

311562

2015-05-18