Ram 1800-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
RAM, 1800-talets första hälft, krönt med krona, delvis träskuren dekor, litografiska tryck med figurporträtt av Danmarks regenter, från Kristian I och Dorotea av Brandenburg till Kristian VII, innermått ca 41x53,5 cm
Slitage, pastellage med bortfall, krona möjligen senare, senare bakstycke
311586
2015-05-18