Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-tal, gustaviansk stil, 6-armad, sparljus, stomme i mässing, behängd med ljust lilatonade prismor, elektrifierad, förgylld dekor av druvklasar, lösa ljusmanschetter, diameter ca 70, höjd inklusive kedja ca 123 cm

Senare elektrifierad, några prismor med skador

311602

2015-05-18