Soffgrupp med textil Josef Franks mönster Tournai

Klubbat för:

1 300 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

SOFFA, tvåsitsig, FÅTÖLJER, 1 par, BORD, klädd i Josef Franks mönster "Tournai" för firma Svenskt Tenn, betsat lövträ, 1900-talet, märkt "Manufactured SDL divison of the Kalvar corporation New Orelean. LA.", bordets höjd ca69, 81x6, soffans längd ca 123

Zustandsbeschreibung

skador, lagningar

311722

2015-05-18