Nattduksbord stolar Karl Mathsson
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NATTDUKSBORD med vit marmorskiva, 1 par, STOLAR, 1 par, med intarisa, jugend, Karl Mathsson, höjd 70, 37x35 cm
Historik:Tillverkad av Karl Mathsson (far till Bruno Mathsson och vars firma producerad sonens möbler).
Slitage, nattduksbord med ytskador på träet
311745
2015-05-19