Nattduksbord stolar Karl Mathsson

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NATTDUKSBORD med vit marmorskiva, 1 par, STOLAR, 1 par, med intarisa, jugend, Karl Mathsson, höjd 70, 37x35 cm
Historik:Tillverkad av Karl Mathsson (far till Bruno Mathsson och vars firma producerad sonens möbler).

Slitage, nattduksbord med ytskador på träet

311745

2015-05-19