Supsked silver 1700-tal
Vollendet
2015-05-21
312064
| Höchstes Gebot | 6 800 SEK |
| Schätzwert | 5 000 SEK |
SUPSKED, silver, Berndt Halck, Halmstad 1761, skedblad med graverad dekor samt spår av förgyllning, knopp i form av krona med ringar, längd 14 cm, vikt ca 34 g