Supsked silver 1700-tal

Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SUPSKED, silver, Berndt Halck, Halmstad 1761, skedblad med graverad dekor samt spår av förgyllning, knopp i form av krona med ringar, längd 14 cm, vikt ca 34 g

312064

2015-05-21