Gustaf Möllenborg

Gustaf Möllenborg
Gustaf Möllenborg
Gustaf Möllenborg
Gustaf Möllenborg
Gustaf Möllenborg
Gustaf Möllenborg
Gustaf Möllenborg
Gustaf Möllenborg

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

GUSTAF MÖLLENBORG, kaffekanna, skål på fot, gräddkanna, silver, skålen och grädkannan invändigt förgyllda, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1878 resp 1876, höjd 13-17,5-25 cm, totalvikt ca 1000 g
Proveniens: Ivar Hallström (Kompositör, hovbibliotikarie åt prins Oscar), enl uppg gåva familjen Bernadotte

Gräddkanna och kaffekanna med smärre bucklor

312079

2015-05-23