Gustaf Möllenborg
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
GUSTAF MÖLLENBORG, kaffekanna, skål på fot, gräddkanna, silver, skålen och grädkannan invändigt förgyllda, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1878 resp 1876, höjd 13-17,5-25 cm, totalvikt ca 1000 g
Proveniens: Ivar Hallström (Kompositör, hovbibliotikarie åt prins Oscar), enl uppg gåva familjen Bernadotte
Gräddkanna och kaffekanna med smärre bucklor
312079
2015-05-23