Textil
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEXTIL, sannolikt Kina, röd botten med fåglar i vitt, grönt och blått samt mörkröda mönster i form av bård, tecken, grenar och blommor, sydd kanal för upphängnings finns, ca 257x124 cm, enligt uppgift proveniens Sven Hedin
Kortad, blekt, slitage
312101
2015-05-25