Stolar tillskriven Erik Chambert
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st., tillskriven Erik Chambert, 1930/40-tal, fanérad och i olika träslag, betsad, svängd rygg med rotfanér och kolonnformade framben, klädsel i rött läder med pärlspikad kant, sitthöjd ca 47 cm
Skador, omfattande fanérbortfall, lagningar, slitage, klädsel med sprickor och hål
312165
2015-05-25