Bordsur 1800-tal Paris
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BORDSUR, 1800-tal, fodral i förgylld brons, urtavla märkt Bafsot á Paris, dekor av amorin med ett hjärta på altare märkt "Pour vous", höjd ca 30 cm
Urtavla med smärre nagg runt uppdrag, en visare kortad, pendel samt klangskål och glas saknas, ett attribut saknas
312196
2015-05-21