Bordsur 1800-tal Paris

Bordsur 1800-tal Paris
Bordsur 1800-tal Paris
Bordsur 1800-tal Paris
Bordsur 1800-tal Paris
Bordsur 1800-tal Paris
Bordsur 1800-tal Paris
Bordsur 1800-tal Paris
Bordsur 1800-tal Paris

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

BORDSUR, 1800-tal, fodral i förgylld brons, urtavla märkt Bafsot á Paris, dekor av amorin med ett hjärta på altare märkt "Pour vous", höjd ca 30 cm

Urtavla med smärre nagg runt uppdrag, en visare kortad, pendel samt klangskål och glas saknas, ett attribut saknas

312196

2015-05-21