Fat Kina

Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVERINGSFAT, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av landskap, polykrom dekor i s.k. "clobber" med motiv av fjärilar, längd ca 32 cm

Slitage, tillverkningsdefekter

312297

2015-05-22