Silverkanna kaskformad
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
PETTER ADOLF SJÖBERG, gräddkanna, silver, kaskformad, invändigt förgylld, märkt PAS, Stockholm 1818, höjd ca 11,5 cm, vikt ca 160 g
Lagning samt smärre bristningar i botten, ägarmonogramstämpel
312341
2015-05-22