Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk

Klubbat för:

1 700 SEK

2 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-tal, oscariansk, förgylld mässingsstomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 85 cm

Senare elektrifierad, omfattande skador, lösa prismor medföljer

312415

2015-05-22