Stekfat Kina

Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), konturerat brätte, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, 30x22 cm

Smärre kantnagg

312486

2015-05-23