Trädgårdsurna

Trädgårdsurna
Trädgårdsurna
Trädgårdsurna
Trädgårdsurna
Trädgårdsurna
Trädgårdsurna

Klubbat för:

3 400 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

NÄFVEQVARNS BRUK, trädgårdsurna efter "Faunurnan", 1970-tal, aluminium, svartmålad, höjd 37 cm
HISTORIK: "Faunurnan" gjöts ursprungligen i gjutjärn. På 1970-talet tog Näfveqvarns bruk själv upp produktionen på nytt och lät göra den i aluminium.

Kuntoraportti

312551

Päivämäärä:

2015-05-28