Väggur Gustav Becker

Väggur Gustav Becker
Väggur Gustav Becker
Väggur Gustav Becker
Väggur Gustav Becker
Väggur Gustav Becker
Väggur Gustav Becker

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGUR, sekelskifte 1900, nyrenässans, Gustav Becker, urverk märkt GB Silesia, s ka herrgårdsur, slagfunktion, faner i valnöt, delvis svärtad dekor, medföljer pendel och uppdragsnyckel, höjd ca 100 cm

Smärre slitage, bortfall

312734

2015-05-26