Väggur Gustav Becker
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGUR, sekelskifte 1900, nyrenässans, Gustav Becker, urverk märkt GB Silesia, s ka herrgårdsur, slagfunktion, faner i valnöt, delvis svärtad dekor, medföljer pendel och uppdragsnyckel, höjd ca 100 cm
Smärre slitage, bortfall
312734
2015-05-26