Peter Frie monotyp
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PETER FRIE (född 1947), "elemntum III", de fyra elementen - Jorden, signerad och daterad Peter Frie -04, monotyp, 38 x 57 cm.
Medföljer bokverk med dikt av Gunnar Ekelöf, utgiven av BuchKunst Kleinheinrich, Münster 2004, signerad och daterad Peter Frie -04, 14/50, kasettens mått 41,5 x 31 cm
312772
2015-05-26