Grötservis

Grötservis
Grötservis
Grötservis
Grötservis
Grötservis
Grötservis
Grötservis
Grötservis
Grötservis
Grötservis

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVIS, 17 dlr., delvis flintgods / porslin, bl a Göteborg, 1900-talets första hälft, bestående av: 2 kannor, grötskål, gräddkanna, sockerskål, gröttallrik, 6 koppar med fat (1 extra fat medföljer), 5 tallrikar

Nagg, sprickor, grötskålens lock med skador

312857

2015-05-27