Sponton

Sponton
Sponton
Sponton
Sponton
Sponton
Sponton

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPONTON, 1700-tal, med krönt kungligt namnchiffer samt KPRFGr Flemming, skaftholk och långa skaftskenor, på senare stång, längd 145 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland

312983

2015-05-28