Oidentifierad konstnär etsning och torrnål

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (omrking 1900): Nakenstudie, signerad med dedikation "À Eug. Delâtre, Steinlen" (till Eugène Delatre 1864-1938 från Théophile Alexandre Steinlen 1859-1923), mjukgrundsetsning och torrnål, 34x25 cm

Gulnad efter passepartout och bakstycke, missfärgningar

313128

2015-05-27