Argenta, urna med lock

Argenta, urna med lock
Argenta, urna med lock
Argenta, urna med lock
Argenta, urna med lock
Argenta, urna med lock
Argenta, urna med lock
Argenta, urna med lock
Argenta, urna med lock

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

WILHELM KÅGE, urna med lock, keramik, "Argenta", Gustavsberg, grön glasyr med dekor i silver föreställande sjöljungfru, numrerad 1140, höjd ca 29 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Smärre bruksslitage

313134

2015-06-15