Blombord Louis XV-stil
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BLOMBORD, 1800-talets slut, Louis XV-stil, fanérat i olika träslag, däribland rot, intarsiadekor av blommor, dekor samt gallerlist i mässing, underliggande insats i grönmålad zink, höjd ca 79, 76x46,5 cm
Ben med skador, fanérskador
313234
2015-05-28