Blombord Louis XV-stil

Blombord Louis XV-stil
Blombord Louis XV-stil
Blombord Louis XV-stil
Blombord Louis XV-stil
Blombord Louis XV-stil
Blombord Louis XV-stil
Blombord Louis XV-stil
Blombord Louis XV-stil
Blombord Louis XV-stil
Blombord Louis XV-stil

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BLOMBORD, 1800-talets slut, Louis XV-stil, fanérat i olika träslag, däribland rot, intarsiadekor av blommor, dekor samt gallerlist i mässing, underliggande insats i grönmålad zink, höjd ca 79, 76x46,5 cm

Ben med skador, fanérskador

313234

2015-05-28