Rökelsekar vas och rökelseställ (Selected)
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TWO CENSERS and VASE, celadon glaze, 19th/20th century, height c. 7-17 cm
RÖKELSEKAR, VAS, RÖKELSESTÄLL, porslin, Kina, 18/1900-tal, celadonglasyr, höjd ca 7-17 cm
Firing defects, wear Bränningsdefekter, slitage
313326
2015-06-01