Rökelsekar vas och rökelseställ (Selected)

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TWO CENSERS and VASE, celadon glaze, 19th/20th century, height c. 7-17 cm
RÖKELSEKAR, VAS, RÖKELSESTÄLL, porslin, Kina, 18/1900-tal, celadonglasyr, höjd ca 7-17 cm

Firing defects, wear Bränningsdefekter, slitage

313326

2015-06-01