Samovar O.F. Richman Fahlun
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OTTO FREDRIC RICHMAN, tekök, empire, bemålad koppar, bemålad vid Rådman Asplinds verkstad, signerad O.F. Richman Fahlun & Sandsberg, med värmelod, dekor av lejonmaskaroner, målad meanderbård, krönt av pinjekotte, på kulfötter, total höjd ca 42 cm
Slitage, färgbortfall
313482
2015-05-29