Samovar O.F. Richman Fahlun

Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun
Samovar O.F. Richman Fahlun

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

OTTO FREDRIC RICHMAN, tekök, empire, bemålad koppar, bemålad vid Rådman Asplinds verkstad, signerad O.F. Richman Fahlun & Sandsberg, med värmelod, dekor av lejonmaskaroner, målad meanderbård, krönt av pinjekotte, på kulfötter, total höjd ca 42 cm

Slitage, färgbortfall

313482

2015-05-29