Vas Yngve Blixt

Vas Yngve Blixt
Vas Yngve Blixt
Vas Yngve Blixt
Vas Yngve Blixt
Vas Yngve Blixt
Vas Yngve Blixt
Vas Yngve Blixt
Vas Yngve Blixt

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

YNGVE BLIXT, vas, Höganäs, 1955, brun och olivgrön harpälsglasyr, signerad Yngve Blixt Höganäs 1955, höjd 24 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Smärre bruksslitage, smärre nagg undertill

313498

2015-06-04