Bestick silver Rosenholm
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BESTICK, 105 dlr, silver, modell Rosenholm, bestående av: 12 bordsgafflar, 12+12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 matskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 4 smörknivar, 4 efterrättsskedar, serveringssked, 12 kaffeskedar, GAB, Stockholm 1960-tal, totalvikt exkl. knivar ca 2260 g
Bruksslitage
313509
2015-05-29