Matsalsbord ca 6 meter
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal, bemålat, kannelerade, nedåt avsmalnande ben på hjultrissor i mässing, höjd ca 75, 150x150 cm, 7 illäggsskivor á 60 cm, totallängd 570 cm
PROVENIENS: Fagersta Herrgård
Slitage, skador
313575
2015-05-29