Byrå i rokoko

Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BYRÅ, 1700-tal, rokoko, fanérad i flertalet träslag, bukig form med parkettläggning, förgyllda beslag i form av rocailler, växtornamentik, sidorna med rombmotiv, höjd 81, 112x58 cm

Senare skiva, sidobeslag samt hörnband fattas, torrsprickor, fanérskador, renoverad och kompletterad

313637

2015-05-30