Jakob Steinhardt mixed media

Jakob Steinhardt mixed media
Jakob Steinhardt mixed media
Jakob Steinhardt mixed media
Jakob Steinhardt mixed media

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JAKOB STEINHARDT (Polen 1887-1968), Jews in Shtetl, signerad och daterad Jakob Steinhardt 1927, blandteknik på papper, 43 x 56 cm

Jews in Shtetl, signed and dated 1927, mixed media on paper
Föremålet ingår i tema Judaica

313713

2015-06-01