Jakob Steinhardt mixed media
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JAKOB STEINHARDT (Polen 1887-1968), Jews in Shtetl, signerad och daterad Jakob Steinhardt 1927, blandteknik på papper, 43 x 56 cm
Jews in Shtetl, signed and dated 1927, mixed media on paper
Föremålet ingår i tema Judaica
313713
2015-06-01