Hörnskåp 1800-tal Godspiltgården
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÖRNSKÅP, märkt med årtalet 1824, invändigt årtal 1926, grönmålat med rött listverk, dörrspeglarna med dekor av polykrom dekor av blommor, höjd ca 223, 110x80 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen, senare bemålat
313726
2015-05-31