Hörnskåp 1800-tal Godspiltgården

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HÖRNSKÅP, märkt med årtalet 1824, invändigt årtal 1926, grönmålat med rött listverk, dörrspeglarna med dekor av polykrom dekor av blommor, höjd ca 223, 110x80 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna

Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen, senare bemålat

313726

2015-05-31