Snedklaffsekretär omkring 1800 Godspiltgården
2015-05-31
313751
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SNEDKLAFFSEKRETÄR, omkring 1800, sengustaviansk, kammåleri i rött med detaljer i grönt, inredning delvis betsad, höjd ca 99, 116x52 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen, senare beslag, draghandtag saknas, bakstycke saknas, delar saknas, skador