Färglitografi efter Malevich tryckt av Mourlot

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KASIMIR MALEVITCH (1878-1935), efter: Suprematism No. 56, färglitografi tryckt 1992 efter målningen utförd 1916, tryckt av Mourlot, Paris (med blindstämpel), numrerad 1103/1400, 80,5x71 cm, bladstorlek 93x78 cm

Nyskick

313775

2015-05-30