Hörnskåp 1800-talets första hälft Godspiltgården

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft, imitationsbemålat, dörrspeglarna med dekor av poykromt bemålade blommor, kulfötter, höjd ca 214, 109x69 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna

Senare bemålat, nycklar finns att avhämta vid Utlämningen, smärre ytskador

313854

2015-06-01