Musselmalet och Blå Blomst

Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst
Musselmalet och Blå Blomst

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KUNGLIG DANSK, 30 dlr, porslin, "Musselmalet", helblond, 2 vaser, sockerskål, skål, respektive "Blå Blomst", 12 kaffekoppar med fat, 11 assietter, vas, uppläggningsfat, sockerskål, gräddkanna, mindre skål

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Bruksslitage, 5 delar med sprickor och nagg.

313876

2015-06-04