Musselmalet och Blå Blomst
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUNGLIG DANSK, 30 dlr, porslin, "Musselmalet", helblond, 2 vaser, sockerskål, skål, respektive "Blå Blomst", 12 kaffekoppar med fat, 11 assietter, vas, uppläggningsfat, sockerskål, gräddkanna, mindre skål
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.
Bruksslitage, 5 delar med sprickor och nagg.
313876
2015-06-04