Chiffonjé 1800-talets andra hälft Godspiltgården

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft, imitationsbemålad, inredning fanérad i masurbjörk, nyckelbussningar i mässing, dragknoppar i ben, höjd ca 125, 115x47 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna

Nyckel finns, dragknoppar, nyckelbussning o lås saknas, skadad listdel, smärre ytskador

313908

2015-06-01