Chiffonjé 1800-talets andra hälft Godspiltgården
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft, imitationsbemålad, inredning fanérad i masurbjörk, nyckelbussningar i mässing, dragknoppar i ben, höjd ca 125, 115x47 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Nyckel finns, dragknoppar, nyckelbussning o lås saknas, skadad listdel, smärre ytskador
313908
2015-06-01