Bokskåp 1800-talets andra hälft Godspiltgården
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSKÅP, 1800-talets andra hälft, 2-delat, imitationsbemålat, bronserade beslag, höjd ca 201, 100x44 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Skador, färgbortfall, nyckel saknas, överdelen låst
313922
2015-06-01