Bokskåp 1800-talets andra hälft Godspiltgården

Klubbat för:

2 600 SEK

3 000 SEK

BOKSKÅP, 1800-talets andra hälft, 2-delat, imitationsbemålat, bronserade beslag, höjd ca 201, 100x44 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna

Skador, färgbortfall, nyckel saknas, överdelen låst

313922

2015-06-01