Silverföremål
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 200 SEK
CIGARETTETUI, 2 st., SNUSDOSOR, 2 st, SKÅLAR, 2 st., ASK med lock, merparten silver, delvis invändigt förgyllda, 1900-tal, askens lock med infälld sten, cigarettetuiernas mått ca 8x6,5 resp 9x9 cm, total vikt exkl ask med lock ca 400 g
Smärre skador, slitage, delvis graverade
314112
2015-06-02