Bordslampa 1800-tal empirestil

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSLAMPA, empirestil, 1800-talets andra hälft, förgylld stomme, dekor av meanderbåge samt korinthiskt kapitäl, på tredelad fot, rund marmorsockel, stommens höjd ca 52 cm

Omgjord från kandelaber

314118

2015-06-02