Stekfat 2 st Qianlong

Stekfat 2 st Qianlong
Stekfat 2 st Qianlong
Stekfat 2 st Qianlong
Stekfat 2 st Qianlong

Klubbat för:

850 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap och trädgård, konturerat brätte, ca 21 x 29 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Kuntoraportti

Kantnagg, sprickor, tillverkningsdefekter

314141

Päivämäärä:

2015-06-05